Kategorie
Aktualności

Wodociągi Dębickie sp. z o.o.

Inteligentny system zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi

Trwają prace w ramach zadania pn. Wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi na terenie miasta Dębica.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_POIS_002-1024x133.jpg

Trwają prace w ramach zadania pn. Wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi na terenie miasta Dębica, realizowanego w ramach Projektu „ Rozwój gospodarki wodno – ściekowej miasta Dębica z modernizacją oczyszczalni ścieków w Dębicy.

Zadanie obejmuje budowę systemu monitoringu wybranych elementów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz budowę inteligentnego systemu zarządzania tą siecią.

Wykonawcą prac, zgodnie zawartą w dniu 3 lutego 2022 r. umową, jest Firma AguaRD Sp. z o.o. z Warszawy.

W ramach zadania wybudowano już 7 punktów pomiarowych na sieci wodociągowej. Docelowo powstanie 16 takich punktów na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Trwają prace programistyczne nad systemem informacyjnym służącym do wprowadzania, gromadzenia i przetwarzania danych geograficznych obsługiwanej przez Wodociągi Dębickie sieci (system GIS).

Budowa punktów pomiarowych umożliwi podział sieci na kilka stref oraz budowę modelu hydraulicznego. Dzięki temu możliwe będzie bilansowanie wody przepływającej w sieciach poszczególnych stref. Pozwoli to miedzy innymi diagnozować i umiejscawiać zdarzenia na sieci. Realizacja tego zadania zapewni lepszą kontrolę przecieków i strat wody z sieci wodociągowej, co przełoży się na oszczędności wody.

Koszt zadania wyniesie ponad 1,2 ml złotych netto, a zakończenie jego realizacji przewidziano na koniec października bieżącego roku.

Przejdź do treści