Kategorie
Aktualności

Wodociągi Dębickie sp. z o.o.

Prelekcja na podsumowaniu Powiatowego Konkursu Ekologicznego

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność być jednym z prelegentów podczas podsumowania XIX Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego, zorganizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie w Pustkowie Osiedlu.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność być jednym z prelegentów podczas podsumowania XIX Edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego, zorganizowanego przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie w Pustkowie Osiedlu. Temat tegorocznego konkursu dotyczył naszego wpływu na zanieczyszczenie i ochronę wody.   

Podczas spotkania zostały wręczone nagrody i wyróżnienia uczestnikom konkursu a Zwycięscy zaprezentowali swoje prace konkursowe.

Głównym celem naszej prelekcji było uświadomienie jak ważną rolę pełnią na co dzień Wodociągi, produkując i dostarczając wodę mieszkańcom oraz oczyszczając ścieki. Droga, jaką przebywa woda w procesie uzdatniania zanim trafi do kranów oraz co dzieje się z nieczystościami, które trafiają do oczyszczalni ścieków, to niektóre zagadnienia naszej prelekcji. Dodatkowo przygotowaliśmy quiz dla chętnych na identyfikację zapachu. Na potrzeby tego zadania zostało przeprowadzone demonstracyjnie badanie organoleptyczne, wykorzystujące swój narząd zmysłu.

Cieszy nas fakt, że młodzież z zaciekawieniem uczestniczyła w naszej prelekcji. Mamy nadzieję, że Wodociągi Dębickie będą się kojarzyć ze smaczną i zdrową wodą z kranu „Dębicka Kraniczanką” a także pasieką i drzewami tlenowymi.

Zebrani goście oraz młodzież mieli także okazję dowiedzieć się jaki jest aktualny stan zanieczyszczenia wód w powiecie dębickim, czym jest i jakie zagrożenia stwarza bakteria Legionella, która może występować w wodzie na basenie, a także  czym jest i jakie skutki dla zdrowia może mieć odwodnienie i przewodnienie organizmu.  Wśród pozostałych prelegentów byli przedstawiciele: Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska z Rzeszowa, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (Sanepidu)z Dębicy, Zakładu Opieki Zdrowotnej z Dębicy.

Dziękujemy bardzo Organizatorowi  za zaproszenie.

Przejdź do treści