Kategorie
Aktualności

Wodociągi Dębickie sp. z o.o.

„Dębicka Gra Miejska” z udziałem Wodociągów Dębickich

W ostatnią sobotę mieliśmy okazję być jednym z punktów w Dębickiej grze miejskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Teraz Dębica.

W ostatnią sobotę mieliśmy okazję być jednym z punktów w Dębickiej Grze Miejskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Teraz Dębica”.

Drużyny na podstawie zagadek związanych z danym miejscem miały z pomocą mapy do niego dotrzeć.
„…Udajcie się do miejsca, położonego w północno-wschodniej części miasta. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla wszystkich mieszkańców miasta. Są tam „zatrudnione” mikroorganizmy, które pracują na rzecz mieszkańców Dębicy. Znajduje się tam także jedyna w Dębicy plantacja drzew tlenowych oraz pasieka uli…”. Tak brzmiał fragment zagadki, która ułatwiała zlokalizowanie oczyszczalni ścieków Wodociągów Dębickich.

Po dotarciu do naszego punktu Drużyny losowały pytanie i miały możliwość uzyskania odpowiedzi po ułożeniu nie łatwych puzzli. Puzzle dodatkowo miały charakter edukacyjny. Uczestnicy dzięki nim mogli dowiedzieć się o naszej plantacji drzew tlenowych, mini pasiece „Miody z wody” oraz naszych niewidzialnych bohaterach „Mikroziomkach” pomagających w naturalny sposób oczyszczać ścieki. Dodatkowym bonusowym zadaniem było rozpoznawanie „Dębickiej Kraniczanki” spośród innych wód.

Gra przyciągnęła całe rodziny oraz grupy młodzieży. Uśmiechy na twarzach poszczególnych Drużyn docierających do naszego „przystanku wodociągowego”, nutka rywalizacji, którą dało się dostrzec, radość dzieci układających puzzle, a także grymas zastanowienia na twarzy „która woda to Dębicka Kraniczanka?” pokazały że uczestnicy bawili się świetnie, oraz to, że Gra Miejska była okazją do ciekawego spędzenia sobotniego przedpołudnia.

Przejdź do treści