Kategorie
Aktualności

Wodociągi Dębickie sp. z o.o.

Spotkanie edukacyjne w przedszkolu

Z okazji Światowego Dnia Wody Panie z naszego Laboratorium Wody gościły w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 2 Dębicy. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi Dębicka Kraniczanka oraz jakim badaniom i procesom podlega zanim popłynie do naszych kranów.

Z okazji Światowego Dnia Wody Panie z naszego Laboratorium Wody gościły w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 2  Dębicy. Dzieci dowiedziały się skąd pochodzi Dębicka Kraniczanka oraz jakim badaniom i procesom podlega zanim popłynie do naszych kranów.

Poznały również drogę powrotną wody po jej zużyciu i sposoby oczyszczania ścieków. Przedszkolaki brały udział w konkursach na temat oszczędzania wody oraz czego nie należy wrzucać do toalety.

Wspaniale przygotowane i ubrane w fartuszki dzieci, brały udział w doświadczeniach laboratoryjnych i niektórych badaniach jakości wody. Oznaczały zawartość chloru w wodzie oraz badały jej zapach. Wszystkie dzieci otrzymały wodociągowe upominki. Dziękujemy za zaproszenie, zaangażowanie i aktywny udział młodych ekologów.

Przejdź do treści