Wodociągi Dębickie sp. z o.o.

Ścieżka edukacyjna

Szanowni Państwo,

Ze względu na modernizację Oczyszczalni Ścieków nie będzie możliwe zwiedzanie Terenowej Ścieżki Edukacji Ekologicznej. Wnowienie zwiedzania nastąpi dopiero po zakończeniu prac modernizacyjnych.

WITAMY!

Uprzejmie informujemy, że na terenie Oczyszczalni Ścieków w Dębicy została otwarta Ścieżka Edukacji Ekologicznej.

Terenowa Ścieżka Edukacji Ekologicznej ma na celu przybliżenie procesów oczyszczania ścieków oraz uświadomienie młodszym i starszym, że codzienne zachowanie każdego z nas w zakresie korzystania z wody i odprowadzania ścieków  ma wpływ na jakość oraz ochronę otaczającego nas środowiska naturalnego. Poprzez zdobytą wiedzę podczas wycieczki edukacyjnej uczestnicy programu będą wiedzieli jakie działania ekologiczne mogą podejmować sami, aby chronić środowisko naturalne i nie przyczyniać się do jego  zanieczyszczenia. 

 Po zwiedzaniu oczyszczalni uczestnicy będą mogli „podglądnąć” żywe organizmy osadu czynnego pod mikroskopem oraz odpocząć w cieniu drzew. Na najmłodszych czeka zabawa w „leśnym labiryncie” oraz gry sportowe na świeżym powietrzu.

Terenową Ścieżkę Edukacji Ekologicznej zwiedzać można od poniedziałku do piątku w godzinach od 900 do 1330 po uprzedniej rezerwacji telefonicznej pod nr tel. (14) 670 68 14. Opiekunowie grup zobowiązani są do zapoznania się z Regulaminem Zwiedzania Ścieżki oraz podpisania odpowiedniego Oświadczenia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Przejdź do treści