
Miasto Dębica pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, pod nazwą „Pijmy wodę! Poidełka dla szkół”, w ramach którego zostaną zakupione i zamontowane poidełka wody sieciowej w dębickich szkołach podstawowych. Projekt będzie realizowany we współpracy z Wodociągami Dębickimi.
Łączna wartość przyznanego dofinansowania wynosi 7 200 zł, a środki zostaną przeznaczone na zakup i montaż trzech poidełek wody sieciowej.
Nowe poidełka w dębickich szkołach znacznie poprawią komfort uczniów podczas pobytu w szkole, zapewniając im łatwy i szybki dostęp do wody pitnej.
Założeniem projektu jest także zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, promowanie i zachęcanie do picia wody z sieci wodociągowej jako alternatywy dla napojów butelkowanych oraz kształtowanie postaw proekologicznych w szczególności ograniczania zużycia plastiku.
Wodociągi Dębickie aktywnie włączą się w realizację projektu poprzez edukację dzieci i młodzieży, prowadząc zajęcia i warsztaty edukacyjne, tym samym kontynuując swoją misję w zakresie promowania postaw ekologicznych wśród lokalnej społeczności.
