Kategorie
Aktualności

Wodociągi Dębickie sp. z o.o.

Świętowaliśmy 20 lat Polski w Unii Europejskiej!

W dniach 10-11 maja na obiektach Wodociągów Dębickich odbył się cykl wyjątkowych wydarzeń, będących realizacją projektu „Płyniemy na fali. Wodociągi Dębickie 20 lat w Unii Europejskiej”. To był czas pełen atrakcji i wrażeń dla wszystkich, którzy w tym czasie mieli okazję nas odwiedzić.

W dniach 10-11 maja na obiektach Wodociągów Dębickich odbył się cykl wyjątkowych wydarzeń, będących realizacją projektu „Płyniemy na fali. Wodociągi Dębickie 20 lat w Unii Europejskiej”. To był czas pełen atrakcji i wrażeń dla wszystkich, którzy w tym czasie mieli okazję nas odwiedzić.   

Najpierw na Stacji Uzdatniania Wody w towarzystwie znamienitych gości: Radnych Miasta Dębica, członków Stowarzyszenia Zielona Dębica oraz młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 4, nr 8 oraz nr 5 posadziliśmy 20 drzew – starych odmian jabłoni – symbolizujących 20 lat Polski w Unii Europejskiej. Ideą tego wydarzenia było stworzenie symbolicznego pomostu pomiędzy starą polską tradycją, a nowoczesnością, którą niosą fundusze unijne.

Kolejnym punktem programu była konferencja: 20 lat w Unii Europejskiej – jak fundusze unijne zmieniły infrastrukturę wodno-kanalizacyjną Wodociągów Dębickich. Na zakończenie młodzież z dębickich  podstawówek miała okazję wykazać się wiedzą o Unii Europejskiej  i wygrać cenne nagrody. Wszyscy poradzili sobie znakomicie.

Tego samego dnia od godz. 12.00  Zielony Park przy Oczyszczalni Ścieków zamienił  się w raj dla dzieci i dorosłych.

Unijny pociąg z 27 chorągiewkami unijnych krajów pędził przez teren naszej firmy, a dzieciaki miały olbrzymią radość zatrzymując się na unijnych przystankach. Świetną zabawę zapewniła Lady Fama czyli Aneta Berczyk-Bąk. Było wesoło, ale i merytorycznie.

Największym hitem było wodne laboratorium, gdzie dzieci własnymi rękoma mogły zrobić lampy, mieszanki wybuchowe, tęczę z MM-sów i szereg innych atrakcji, które wymyśliły nasze panie z laboratorium – Ula i Ania.

Na dwóch drzewach rozpostarta była folia, na której powstały piękne rysunki naszych wodociągowych pierwotniaków i bakterii – wg wzorców, przygotowanych przez Ulę i Anię.

Wielkim hitem okazała się wata cukrowa, którą kręciły bez przerwy przez 4 godziny Ela, Natalka i Aneta. Wszystkie wodociągowe ręce wyciągnięte zostały na pokład – Marek z pomocą Jacka dzielnie smażył kukurydzę i kiełbaski, a Madzia częstowała małych i dużych gości wodą z kranu w wydaniu owocowym.

Agnieszka obsługiwała unijną fotobudkę – gdzie można było zrobić pamiątkowe zdjęcie z logo Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Instaramka też robiła furorę, każdy wyszedł z pamiątkowym zdjęciem.

Wielka zjeżdżalnia dla starszych i młodszych też była hitem.

Kiedy na teren parku wjechał Zespół Ludowy Morsy, aby pośpiewać na ludowo, po polsku – poderwaliśmy się do tańca. To był niezapomniany koncert! Pierwszy ruszył Prezes – Jacek Gil, jak Podkomorzy w „Panu Tadeuszu”:

Dano hasło, zaczęto taniec – on prowadzi. (…)

Ustępują mu z drogi – i zmieniwszy szyki,

Puszczają się znów za nim. –

Brzmią zewsząd okrzyki:

„Ach, to może ostatni! Patrzcie, patrzcie młodzi,

Może ostatni, co tak poloneza wodzi!”

Autorką tych pięknych kolorowych zdjęć jest nasza wodociągowa koleżanka Joasia.

Podsumowaniem słonecznego unijnego dnia było uroczyste odśpiewanie unijnego hymnu – „Ody do Radości”. Beethoven i Schiller byliby dumni z takiego wykonania, przez prawie 200 osobowy chór i orkiestrę.

W sobotę 11 maja br. namalowaliśmy mural na zbiorniku osadu w Oczyszczalni ścieków. Inspiracją do jego powstania były prace dzieci z kółek plastycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy oraz Galerii Sztuki MOK Dębica. Twórcami tego wyjątkowego dzieła są Sebastian i Mateusz z firmy Plastek oraz mali pomocnicy – dzieci z dębickich kółek plastycznych.

To były wyjątkowe i niezapomniane dni świętowania 20 lat Polski w Unii Europejskiej!

Przejdź do treści