Kategorie
Aktualności

Wodociągi Dębickie sp. z o.o.

PŁYNIEMY NA FALI – WODOCIĄGI DEBICKE 20 lat w UNII EUROPEJSKIEJ

PŁYNIEMY NA FALI – WODOCIĄGI DEBICKE 20 lat w UNII EUROPEJSKIEJ

Unijny Sad – 20 drzew na 20 lat Polski w Unii Europejskiej.

Stacja Uzdatniania Wody- ul. Kwiatkowskiego 11, 10 maj 2024 – godz. 10.00

Aby upamiętnić 20 lat Polski w Unii Europejskiej zasadzimy 20 drzew starych odmian jabłonek, uprawianych niegdyś w zagrodach przydomowych i stanowiących cechę charakterystyczną polskiego krajobrazu. Będzie to swoisty pomost pomiędzy tradycją a nowoczesnością którą niosą za sobą fundusze unijne, a którą widać w miejscu zasadzenia sadu – na Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Kwiatkowskiego11, .

Sad pomoże sadzić nam  Stowarzyszenie Zielona Dębica, dla którego ważna jest idea zielonego miasta. Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Dębicy – rejestracja tel.730990150

Mailowo: poczta@wodociagi.debickie.pl

Ilość miejsc ograniczona.

Konferencja: 20 lat w Unii Europejskiej – jak fundusze unijne zmieniły infrastrukturę wodno-kanalizacyjną Wodociągów Dębickich.

Stacja Uzdatniania Wody- ul. Kwiatkowskiego 11, 10 maj 2024 – godz. 10.30

W czasie krótkiego spotkania zaprezentujemy na interaktywnym monitorze wizualizację inwestycji, poczynionych w infrastrukturze wodno-kanalizacyjnej naszego miasta  przy udziale funduszy unijnych.

W ciągu 20 lat Wodociągi Dębickie pozyskały ponad 40 milionów na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, modernizację obiektów oraz odnawialne źródła energii.

Spotkanie zakończy poczęstunek – uniijne sandwiche czyli kanapki z historią.

Rozpoczęcie – godz. 10.30 – bezpośrednio po sadzeniu drzew.

Młodzież z dębickich szkół, która weźmie udział w spotkaniu, będzie miała możliwość wykazania się wiedzą o funduszach europejskich w formie interaktywnego quizu. Przygotowaliśmy dla nich drobne unijne upominki.

Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Dębicy – rejestracja tel.730990150

Mailowo: poczta@wodociagi.debickie.pl

Ilość miejsc ograniczona.

Dębicka Oczyszczalnia Ścieków – ul Kosynierów Racławickich 35, 10 maj 2024, godz. 12.00

Dzień otwarty dla dzieci, młodzieży, dorosłych na oczyszczalni ścieków w Dębicy. Będzie to jedna z nielicznych możliwości aby zobaczyć oczyszczalnię ścieków, która kilka lat temu została całkowicie zmodernizowana dzięki funduszom europejskim.

Zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci, nawiązujące tematyką do Unii Europejskiej, a także z racji naszej działalności – do wody i ekologii – zabawy i gry z animatorem, warsztaty i minipokazy laboratoryjne z wodą w tle, fotobudka, europejska ramka z instagrama, wata cukrowa. I pełno ekologicznej wody z owocami.

Dla starszych proponujemy Europejską Biesiadę – wspólne grillowanie i śpiewanie „na ludowo” razem z kapelą  „Morsy”.

Zwieńczeniem uroczystości będzie wspólne odśpiewanie Ody do Radości.

Zapraszamy zainteresowanych mieszkańców Dębicy – rejestracja tel.730990150

Mailowo: poczta@wodociagi.debickie.pl

Ilość miejsc ograniczona.

Dębicka Oczyszczalnia Ścieków – ul Kosynierów Racławickich 35,

11 maj 2024, godz. 12.00

Wraz z dziećmi z dębickich kółek plastyczno-malarskich z MOK Dębica i z Galerii MOK zaprojektujemy mural, upamiętniający 20 lat Polski w Unii Europejskiej, z racji naszej działalności nawiązujący do wody i ekologii. Dziecięce rysunku posłużą jako inspiracja dla projektu muralu, młodzi artyści pomogą w jego malowaniu a ich prace projektowe wystawione będą na sztalugach podczas DOFE w Wodociągach Dębickich. Pracami malarskimi muralu pokieruje nasz lokalny artysta Sebastian Krasoń z firmy Plastek.

W sobotę 11 maja 2024  – jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne – będziemy przenosić projekt muralu na zbiornik WKF na terenie Oczyszczalni Ścieków. Zapraszamy od godz. 12! – rejestracja tel.730990150

Mailowo: poczta@wodociagi.debickie.pl

Ilość miejsc ograniczona.

Przejdź do treści