Kategorie
Aktualności

Wodociągi Dębickie sp. z o.o.

Dzień otwarty w Wodociągach Dębickich

W ostatni piątek gościliśmy Młodzież ze szkół średnich z Dębicy oraz okolic. Okazją do tego szczególnego dnia był zorganizowany przez nas Dzień Otwarty w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_POIS_002-1024x133.jpg

W ostatni piątek gościliśmy Młodzież ze szkół średnich z Dębicy oraz okolic. Okazją do tego szczególnego dnia był zorganizowany przez nas Dzień Otwarty w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
Dla naszych wyjątkowych gości przygotowaliśmy dawkę wiedzy teoretycznej, laboratoryjne warsztaty praktyczne oraz inne atrakcje.
Tego dnia chcieliśmy także pokazać naszym gościom w jaki sposób fundusze europejskie wpłynęły na rozwój obiektów oraz technologii zarówno procesów uzdatniania wody jak i oczyszczania ścieków.

Młodzież wraz ze swoimi opiekunami miała okazje zobaczyć Oczyszczalnię Ścieków oraz poznać procesy, jakie zachodzą podczas oczyszczania ścieków. Zwiedzili także nasz drugi punkt – Stację Uzdatniania Wody, zapoznając się z procesami uzdatniania wody oraz poznali jak wygląda praca od „kuchni” na tych obiektach. Nie zapomnieliśmy także o miłośnikach ekologii. Młodzież zobaczyła plantację drzew tlenowych, naszą pasiekę oraz łąki kwietne.

Panie z laboratoriów przygotowały kompendium wiedzy teoretycznej ze sposobu nadzoru nad produkowaną wodą, z analiz, jakie wykonują, na co dzień w laboratorium, używanego sprzętu i odczynników oraz zapoznały zebranych z mikroorganizmami, jakie występują w osadzie czynnym. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty laboratoryjne. Uczniowie mieli okazję” pod okiem” pań z laboratorium samemu zbadać twardość wody, oznaczyć barwę oraz chlor, wykonać badanie zawartości żelaza a także policzyć własnoręcznie liczbę mikroorganizmów na liczniku kolonii a także oznaczyć i potwierdzić bakterie grupy. Warsztaty zostały zakończone konkursami z upominkami dla zwycięzców.

Ciekawą atrakcją dla młodzieży okazał się przejazd autobusem Miejskiej Komunikacji Samochodowej pomiędzy naszymi obiektami, który zapewniliśmy zwiedzającym.
Dzień otwarty Młodzież zakończyła integracyjnym grillem z pieczonymi ziemniaczkami, kukurydzą oraz kiełbaskami na terenie Wodociągów a na zakończenie każdy uczestnik Dnia otwartego otrzymał od nas prezenty.

Cieszy nas, ze zorganizowany Dzień otwarty cieszył się dużym zainteresowaniem. Młodzież chętnie i aktywnie uczestniczyła w prelekcjach, warsztatach oraz wspólnej integracji przy grillu.


Przejdź do treści